استیضاح آخوندی یک هفته به تاخیر افتاد/ وزیر راه از مردم بابت سقوط هواپیما عذرخواهی هم نکرد :: خبرگزاری آپلود پیک
۴ام اسفند ۱۳۹۶ آپلودی

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک، در خصوص استیضاح وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: استیضاح وزیر راه و شهرسازی  برای  جلسه یکشنبه هفته آینده در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار گرفته بود اما به دلیل تعطیلی مجلس شورای اسلامی با تاخیر یک هفته‌ای بررسی می‌شود.


رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این استیضاح از طریق هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به کمیسیون ارجاع داده شده است، گفت: کمیسیون نیز باید بر اساس قانون جلسه‌ای را تشکیل دهیم و بعد از برگزاری جلسه در کمیسیون گزارش آن تقدیم هیات رئیسه و سپس در دستور کار صحن قرار می‌گیرد.


نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه علت این استیضاح حوادث اخیر و یا عملکرد وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: این استیضاح ۵ محور دارد که بخشی از آن در خصوص عملکرد وزارتخانه و محور اصلی در زمینه سقوط هواپیمای ATR 72 پرواز تهران-یاسوج است.


وی در این زمینه که وزیر راه و شهرسازی پس از سقوط هواپیمای پرواز تهران-یاسوج عذرخواهی نداشته است، گفت: وزیر و تمامی مسئولانی که در این زمینه دخیل بوده‌اند باید از مردم عذرخواهی کنند، مسئولان کشور این تصور را دارند که عذرخواهی کردن به معنای قبول کردن بار مسئولیت است؛ آن هم در حال حاضر که همه به فکر این هستند که از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.


رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه آیا وزیر راه و شهرسازی مجددا رای اعتماد مجلس را کسب می‌کنند یا خیر، خاطرنشان کرد: برای قضاوت بر روی این مسئله زود است و باید شرایط مجلس و زمان را در نظر بگیریم چون این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی