بانک ها 90درصد اعتبارات اشتغال‌ مددجویان کمیته امداد را پرداختند
۱۴ام خرداد ۱۳۹۷ آپلودی

به گزارش آپلود پیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدپرویز فتاح با اشاره اینکه از هشت سال گذشته بانک ملت حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به مددجویان این نهاد تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی پرداخت کرده است، افزود: تعهد بانک ملت سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان بود اما در نهایت ۳۵۰ میلیارد تومان از این رقم محقق شد.
وی با اشاره به اینکه بانک‌های عامل در سال ۹۶ به ۹۰ درصد تعهدات‌شان در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد عمل کردند، ادامه داد: امسال تعهد بانک ملت در زمینه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است که با این مبلغ می‌توان برای ۱۲ هزار مددجوی کمیته امداد فرصت شغلی ایجاد کرد.
رئیس کمیته امدادبا تاکید بر اینکه اختصاص منابع مالی قرض‌الحسنه به اشتغال نیازمندان باید افزایش یابد، اضافه کرد: سال گذشته بانک ملت رتبه دوم را در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد در میان سایر بانک‌ها کسب کرد.
فتاح با بیان اینکه تامین مسکن برای نیازمندان امر مهمی است، اظهار کرد: مشارکت بانک ملت در زمینه ساخت مسکن برای محرومان قابل تقدیر است اما انتظار می‌رود این رقم بیش از ۱۵ واحد مسکونی باشد.
مدیرعامل بانک ملت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ارزش ۱۰۱ هزار جفت کفش اهدایی این بانک معادل ۲٫۵ میلیارد تومان است، گفت: این تعداد کفش که با هدف عمل به شعار امسال (حمایت از کالای ایرانی) از تولیدکنندگان داخلی تهیه می‌شود توسط کمیته امداد میان دانش‌آموزان نیازمند پنج استان سیستان و بلوچستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و لرستان توزیع می‌شود.
محمد بیگدلی با بیان اینکه رسیدگی به نیازمندان فقط وظیفه کمیته امداد نیست بلکه سایر سازمان‌ها نیز باید در این زمینه فعال باشند اعلام کرد: امسال بانک ملت، ساخت ۱۵ واحد مسکونی در مناطق محروم برای مددجویان کمیته امداد را متقبل شده است.
مدیرعامل بانک ملت با تاکید بر اینکه این بانک متعهد به پرداخت کامل اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به مددجویان در سال جاری است، افزود: از محل پرداخت این اعتبارات تاکنون ۱۱ هزار خانوار مددجو به خودکفایی رسیده‌اند.


مطالب پیشنهادی