برنامه وزارت نفت برای شرایط پس از خروج آمریکا از برجام / رده های بالاتر از دولت درباره شرایط پسابرجام تصمیم گیری می کنند :: خبرگزاری آپلود پیک
۷ام اردیبهشت ۱۳۹۷ آپلودی

بیژن زنگنه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص برنامه وزرات نفت در صورت خروج آمریکا از برجام، گفت: جمهوری اسلامی برای خروج آمریکا از برجام نیازمند برنامه ملی است که برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.


وزیر نفت دولت دوازدهم در پاسخ به این سوال که آیا دولت برنامه‌ مشخصی برای شرایط اداره کشور در شرایط بعد از برجام در نظر دارد، تصریح کرد: تصمیم اتخاذ برنامه مشخص با دولت نیست و رده‌های بالاتر در این زمینه تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی می‌کنند.


وزیر نفت دولت دوازدهم در خصوص تاثیر خروج آمریکا از برجام بر فعالیت‌های وزارتخانه نفت، افزود: در  صورتی که آمریکا از برجام خارج شود، وزارت نفت به برنامه‌های خود ادامه خواهد داد البته ادامه برخی فعالیت به عوامل متعددی بستگی دارد که این ابعاد در حال بررسی است.


به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ رئیس‌جمهور آمریکا در چند ماه اخیر بارها درمورد خروج ار برجام صحبت کرده است و قرار است روز ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت‌ماه) درباره سرنوشت توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) تصمیم خود را اعلام کند.


گفتنی است؛ رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز با بیان اینکه در ماه می(اردیبهشت) در خصوص برجام تصمیم‌گیری می‌شود، تاکید کرد که ترامپ احتمالا آن را تمدید نخواهد کرد مگر اینکه ما با شرکای اروپایی بر سر یک چارچوب به اتفاق نظر برسیم. /


پایان پیام


مطالب پیشنهادی