برگزاری کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا چه خروجی دارد؟ :: خبرگزاری آپلود پیک
۲۹ام اردیبهشت ۱۳۹۷ آپلودی

محمد کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک، در خصوص درخواست وزیر امورخارجه ایران جهت تشکیل کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا، اظهار داشت: درخواست آقای ظریف برای برگزاری کمیسیون مشترک برجام بین ایران و ۵ کشور دیگر بدون حضور آمریکا، در راستای حقوق بین‌الملل و رعایت اصول دیپلماتیک است که درخواست قانونی محسوب می‌شود و از آنجایی که آمریکا از برجام خارج شده نمی‌تواند در این مسیر نقشی داشته باشد.


نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کمیسیون مشترک می‌تواند صدای مظلومیت ایران را به گوش جهانیان برساند و عهدشکنی آمریکایی‌ها را به خوبی نشان دهد.


وی افزود: دستورکار کمیسیون مشترک برجام، می‌تواند بررسی جایگاه غیرقانونی خروج آمریکا از برجام را مورد بحث قرار دهد و اگر آمریکا در این مسیر محکوم شود به لحاظ سیاسی و دیپلماتیک در عرصه بین‌الملل بسیار موثر خواهد بود.


کاظمی اداکه داد: منافع اروپایی‌ها در جهت ادامه برجام است، زیرا ایران در بخش صنعت، نفت و پتروشیمی بازار خوبی دارد و اگر اروپایی‌ها برای حفظ برجام تلاش نکنند، به منافع ملی خود پشت کرده‌اند.


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه برجام بدون حضور آمریکا به نفع کشور است، زیرا در اجرای برجام همواره مانع ایجاد می‌کرد و اکنون می‌توان اروپایی‌ها را در زمینه سرمایه گذاری در این ترغیب کنیم، همچنین در زمینه تکنولوژی برای تولیدات نیز می‌توانیم از اروپایی‌ها استفاده کنیم و آن‌ها نیز به ایران نیازمند هستند و این رابطه دو طرفه است.


عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اروپایی‌ها اگر بخواهند منافع ملی خود را تامین کنند، باید برجام را ادامه دهند./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی