ترامپ از تماسش با پوتین دفاع کرد
۲ام فروردین ۱۳۹۷ آپلودی

به گزارش افق به نقل از بلومبرگ، ترامپ روز چهارشنبه به وقت محلی در تویتی نوشت: روسها می توانند در حل مشکلات با کره شمالی، سوریه، اوکراین، داعش، ایران و حتی مسابقه تسلیحاتی آتی کمک کنند.
ترامپ افزود: [جورج] بوش سعی کرد [با روسیه] سازگاری پیدا کند اما «هوشمندی» نداشت. [باراک] اوباما و [هیلاری] کلینتون هم سعی کردند اما توان و جذبه ای نداشتند.
ترامپ در دفاع از خود نوشت: به پوتین رئیس جمهوری روسیه تلفن کردم تا انتخابش را در انتخابات تبریک بگویم. (اوباما هم قبلا با او تماس گرفته بود.) رسانه های اخبار جعلی دیوانه شده اند زیرا انتظار داشتند که از او به شدت انتقاد کنم. آنها اشتباه می کنند. سازگاری با روسیه (و دیگران) چیز خوبی است، چیز بدی نیست.
واشنگتن پست گزارش داده بود، هر چند مشاوران امنیت ملی توصیه کرده بودند که ترامپ به پوتین تبریک نگوید اما او این کار را کرد.
سارا هاکبی سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت که ترامپ در این تماس تلفنی مسئله دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا یا مسموم کردن یک جاسوس سابق در انگلیس را مطرح نکرد.
سناتور «جان مک کین» در مورد تماس ترامپ با پوتین گفت: «این تماس توهین به آن دسته از شهروندان روسی بود که از حق رای دادن در انتخاباتی آزاد و منصفانه برای تعیین آینده کشور خود محروم شدند.»
هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روسیه روز یکشنبه ۲۷ اسفند ماه برگزار شد. پوتین با کسب ۷۶٫۶ درصد آرا برای چهارمین بار به ریاست جمهوری روسیه انتخاب شد.

نوشته ترامپ از تماسش با پوتین دفاع کرد اولین بار در سایت خبری تحلیلی افق. پدیدار شد.


مطالب پیشنهادی