تقسیم کار اروپا و آمریکا برای امتیازگیری بیشتر از ایران/برجام اروپایی اسم نقش جدید قاره سبز است :: خبرگزاری آپلود پیک
۲۳ام تیر ۱۳۹۷ آپلودی

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اظهارات وزیر دارایی فرانسه مبنی بر اینکه آمریکا درخواست این کشور مبنی بر معافیت شرکت‌های اروپایی از تحریم‌های ایران را رد کرده است، گفت: می توان اذعان کرد از ابتدای شروع مذاکرات، اروپا و ایالات متحده هر کدام منافع خودشان را در اولویت قرار می دهند و بر این اساس هر کدام نقشی را برای ایفا کردن بر عهده گرفتند.


نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: هم اکنون اروپایی ها در روند جدید مذاکرات هسته ای در تلاش هستند علاوه بر حفظ محدودیت های گذشته، امتیازات جدیدی نیز از کشورمان دریافت کنند.


وی با اشاره به اینکه اروپایی ها در روند مذاکرات بر پذیرش اف.ای.تی.اف از سوی ایران اسلامی تاکید کرده اند، ادامه داد: این مهم در حالیست که اف.ای.تی.اف دارای ۴۱ تعهد است و باید از سوی کشورمان اجرایی شود.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان مثال یکی از این تعهدات در راستای لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم است که آسیب های زیادی به همراه خواهد داشت.


عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اروپایی ها در نشست وین نسبت به انجام تعهدات مشخصی در حوزه اقتصادی تاکید کرده اند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که امروزه وزیر امورخارجه فرانسته عنوان می کند اروپا باید بدنبال برنامه ریزی و بهره گیری از ابزارهای مختلف باشد؛ بنابراین این مهم جای تامل دارد که اروپا چطور به وعده هایش جامع عمل خواهد پوشاند.


به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزیر خارجه فرانسه اواخر ماه ژوئن نیز اعلام کرد که هیچ «نشانه مثبتی» از سوی واشنگتن در پاسخ به درخواست ۳ کشور اروپایی مبنی بر معافیت شرکت‌های اروپایی حاضر در ایران از تحریم‌های ثانویه آمریکا دریافت نکرده است./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی