حمایت کامل از مسائل محیط زیستی قم در مجلس :: خبرگزاری آپلود پیک
۲ام بهمن ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در دیدار مدیرکل و معاونین این اداره کل در سخنانی اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر با تخریب محیط زیست در سال‌های گذشته، قم دارای شرایط آب و هوایی مساعدی نیست.

نماینده استان قم در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت احیای حقابه‌های تالاب‌ها و رودخانه‌های استان قم تأکید کرد و گفت: تخصیص حقابه‌های قم مسئله بسیار مهمی است که از سوی مسئولان ذیربط و نمایندگان مردم با جدیت پیگیری می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: استقرار واحدهای صنعتی در استان قم باید با در نظر گرفتن تمامی شرایط و مؤلفه‌های زیست محیطی بوده و اداره کل حفاظت محیط زیست باید بر اساس قوانین و ضوابط، قاطعانه در برابر صنایع آلاینده ایستادگی کند.

وی در پایان تصریح کرد: برخورداری از محیط زیست سالم و پایدار حق مردم بوده و در کارگروه‌های استانی و مجلس شورای اسلامی از مباحث مطرح شده در حوزه محیط زیست کاملا حمایت خواهیم کرد.

به گزارش مهر، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این دیدار گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات این اداره کل و مشکلات زیست محیطی قم ارائه کرد و گفت: ابرچالش محیط زیست استان قم معضل گرد و غبار است که به دلیل قطع حقابه‌ها و خشکسالی در حال تشدید است و باید با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی و تخصیص اعتبارات لازم این معضل جدی را برطرف کنیم./

پایان پیام


مطالب پیشنهادی