راه آهن مشهد- گرگان نیازمند تامین منابع مالی است :: خبرگزاری آپلود پیک
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک، هادی شوشتری در نشست مشترک رئیس مجلس شورای اسلامی با شورای اداری و نخبگان قوچان ظهارکرد: خوشبختانه این شهرستان به لحاظ منابع انسانی دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است و افراد و شخصیت های مهمی در مقاطع مختلف در این دیار می زیسته اند.


نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی، افزود: راه پیشرفت و توسعه قوچان را می توان در تدوین سند توسعه آن دانست. راه آهن مشهد بجنورد به گرگان که از مسیر قوچان می گذرد با هدف ارتباط با کشورهای مجاور می تواند زمینه ارتباط با سرمایه گذاران داخلی و خارجی را ایجاد کند.


وی تصریح کرد: این راه آهن به علت محدودیت مالی و حجم بالای پروژه تا کنون انجام نشده و نیاز به حمایت و تامین منابع مالی دارد.


شوشتری در خصوص آزاد راه مشهد به قوچان نیز گفت: عملیات اجرایی قطعه اول این مسیر آغاز شده وباید هرچه سریعتر مرحله دوم نیز که حدفاصل چناران تا قوچان قرار دارد نیز آغاز شود.


این نماینده مردم در مجلس دهم، در خصوص منطقه ویژه اقتصادی قوچان بیان کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی پس از تصویب در هیئت وزیران باید در مجلس شورای اسلامی نیز مورد تایید قرار گیرد.


به گزارش مهر، نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح سرمایه گذاری پتروشیمی این شهر تصریح کرد: اجرای این طرح با توجه به وجود زیرساخت های اولیه می تواند موفق باشد. همچنین ارتقاء فرمانداری قوچان به فرمانداری ویژه، گازرسانی به مناطق بخش مرزی باجگیران، ایجاد دانشکده علوم پزشکی و کمک به راه اندازی مجدد کارخانه ها باید دنبال شود./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی