سفر اعضای کمیسیون آموزش مجلس به استان هرمزگان/ بررسی وضعیت مراکز آموزش عالی و مدارس :: خبرگزاری آپلود پیک
۱۷ام دی ۱۳۹۶ آپلودی

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک با اشاره به سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شهرستان پاکدشت و استان هرمزگان، گفت: مجلس دو وظیفه قانون‌گذاری و نظارتی دارد که متأسفانه بیشتر وقت نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات صرف بعد قانون‌گذاری می‌شود لذا برای احیای بعد نظارتی مجلس این دو سفر مهم برنامه‎ریزی شده است.


نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این سفر به منظور نظارت بر نحوه اجرای قانون در بخش آموزش عالی و آموزش و پرورش در  شهرستان پاکدشت و استان هرمزگان صورت خواهد گرفت، افزود: یکی از بهترین روش‌های نظارتی، نظارت میدانی است که اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات برنحوه اجرای قانون در دانشگاه‌ها و مدارس نظارت خواهد داشت.


وی با یادآوری اینکه در این بازدید گفت‌وگوی چهره به چهره با معلمان، اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و دانش‌آموزان انجام می‌گیرد، افزود: نظارت بر میزان تخصیص اعتبارات و نحوه هزینه‌کرد بودجه‌های تعیین شده برای مراکز دانشگاهی یکی دیگر از برنامه‌های کمیسیون در سفر کمیسیون به پاکدشت و هرمزگان است.


میرزاده اضافه کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات با برنامه‎ریزی‌های صورت گرفته تلاش دارد که سفرهای استانی خود را گسترش دهد و از هر فرصتی برای تحقق این مهم استفاده خواهد کرد.


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: این دو سفر در هفته جاری انجام خواهد کرد./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی