سلیمی:انتصابات فامیلی و حزبی عدالت را سلاخی می کند/ چرا جهادسازندگی بعد از انقلاب به مرور از بین رفت؟ :: خبرگزاری آپلود پیک
۲ام اسفند ۱۳۹۶ آپلودی

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک، با اشاره به اهمیت برقراری عدالت در جامعه گفت: عدالت یعنی هر کسی بر اساس ظرفیت های خود از منابع کشور برخوردار شود اما واقعیت این است که در این بخش نقص داریم.


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه انتصابات فامیلی و حزبی را نقصی در برقراری عدالت دانست و افزود: نباید تمام کسانی که از حزب و جناح دولت نیستند کنار گذاشته شده و همه را از قطار پیاده کنند و مردم را به موافق و مخالف دولت تقسیم کنند که این باعث می شود دولت از مسیر عدالت خارج شود در حالی که باید شایسته سالاری مد نظر قرار گیرد.


وی همچنین با بیان اینکه در حوزه توزیع ثروت ملی عادلانه رفتار نشده است، عنوان کرد: عده ای خیلی راحت به منابعی دسترسی دارند و در منازل چند ده میلیاردی سکونت می کنند اما برخی دیگر با وجود بازنشستگی و سن و سال زیاد هنوز مستأجر هستند که این عدالت نیست.


سلیمی در ادامه رسیدگی به روستاها را از جمله امور مهم بعد از انقلاب دانست و عنوان کرد: جهاد سازندگی بعد از انقلاب به وجود آمد اما کم کم از بین رفت تا جایی که امروز مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع انتقاد کرده اند در حالی که اگر جهاد سازندگی بود از میزان محرومیت ها کاسته می شد که امروز حتی شاهد محرومیت در تهران نباشیم.


وی ادامه داد: عدالت آموزشی نیز آنطور که باید برقرار نشده است و شاهدیم که برخی آقازاده ها در خارج از کشور تحصیل می کنند و حتی آن را افتخاری برای خود می دانند در حالی که بسیاری افراد در داخل امکان آموزش ندارند.


عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان به بحث عدالت استفاده از رسانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: امروز عده ای خاص از رسانه ملی استفاده می کنند و حتی سایر رسانه ها نیز تقسیم بندی شده و متعلق به برخی عده خاص هستند در حالی که همه باید این امکان را داشته باشند تا از بلندگو ها به مساوات استفاده کنند./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی