شرق اصفهان یک لکه بحرانی است/ سرمایه های جذب شده به صورت کلان برای ایجاد اشتغال هزینه شود :: خبرگزاری آپلود پیک
۶ام بهمن ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک؛ ناهید تاج‌الدین در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان اصفهان اظهار کرد: در کل کشور دو لکه بحرانی وجود دارد. یکی از این دو لکه در جوار دریاچه ارومیه و دیگری در شرق اصفهان قرار دارد که باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرند.


وی ادامه داد: سرشماری سال گذشته نشان داده است که در پنج سال گذشته ۲۳۷ روستا از سکنه خالی شده است. باید از خودمان بپرسیم چرا این اتفاق رخ داده است که در پی خود مشکلات اجتماعی و حاشیه نشینی را نیز رقم زده است. امکانات به روستاها برده شده است، اما مردم روستا مشکلات معیشتی دارند.


نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: به طور میانگین در همه کشور ۳۰ درصد جمعیت روستایی است، اما این رقم در اصفهان ۱۵ درصد است که نشان می‌دهد روستاها از جمعیت خالی شده‌اند. باید برای حفظ جمعیت در روستاها به ظرفیت‌های موجود در شرق اصفهان توجه کنیم.


تاج‌الدین با اشاره به لزوم تخصیص بودجه به ایجاد اشتغال در شرق اصفهان گفت: اگر بودجه در نظر گرفته شده خرد شود، نتیجه‌ای نخواهد داشت. باید سرمایه‌های جذب شده به صورت کلان برای ایجاد اشتغال هزینه شود. با این حال قوانین و مصوبات مرتبط با روستاهای شرق اصفهان باید متفاوت باشد.


وی افزود: برای درک فقری که در استان اصفهان وجود دارد نیازی نیست فقط به شرق اصفهان یا حاشیه شهر اصفهان بروید. همین که در کوچه‌های مرکز شهر اصفهان قدم بزنید خواهید دید اصفهان استان برخورداری نیست و نمی دانم چه کسی گفته ‌اصفهان برخوردار است.


 به گزارش ‌ایسنا، نماینده مردم اصفهان گفت: برخی از استان‌های همسایه با ولعی سیری ناپذیر آب را از رودخانه خشک زاینده رود می‌برند بالای کوه هلو بکارند و کشاورزان شرق اصفهان از بی آبی به ستوه آمده‌اند./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی