ضرورت تدوین قانون دائمی برای نحوه اصلاح ساختار دولت :: خبرگزاری آپلود پیک
۲۷ام اسفند ۱۳۹۶ آپلودی

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک، با اشاره به لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت که در دست مجلس است، گفت: هر سه استیضاحی که اخیرا در دستور کار مجلس بود به دلیل اشتباه و ایراداتی بود که در ادغام وزارتخانه ها در گذشته صورت گرفت.


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: عدم توفیق در ادغام وزارتخانه ها باعث مشکلات عدیده ای در برخی وزارتخانه ها شده که نمونه آن چیزی است که اخیرا باعث استیضاح سه وزیر در مجلس شد.


وی در ادامه نبود قانون دائمی برای نحوه تغییر یا اصلاح در ساختار دولت را از مهم ترین دلایل ایرادات کار تفکیک یا ادغام وزارتخانه ها دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی تا کنون قانونی در باب نحوه ادغام یا تفکیک وزارتخانه ها به تصویب نرسانده که همین محل اشکال است.


محجوب ادغام وزارتخانه ها در گذشته را اقدامی اشتباه عنوان کرد و یادآور شد: پیش از این در زمان مجلس هشتم که ادغام وزارتخانه ها صورت گرفت، مهلتی ۶ ماهه به دولت دادیم تا درباره نحوه ادغام یا تفکیک وزارتخانه ها یا تغییر و اصلاح ساختار دولت ارائه کند اما این کار انجام نشد و هم اکنون سازوکاری در این خصوص وجود ندارد لذا دولت هرگاه اراده کند لایحه ادغام یا تفکیک وزارتخانه ای را به مجلس می دهد.


عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز باز هم دولت به دنبال تفکیک سه وزارتخانه راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و ورزش و جوانان است که اگر در این خصوص قانونی داشتیم اکنون سر این مسأله با مشکل و نظرات غیرکارشناسی مواجه نمی شدیم از این رو نیاز به قانون قوی و دائمی در این زمینه داریم که اگر دولت لایحه آن را ندهد مجلس برای تدوین طرح اقدام می کند./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی