ضرورت تعیین تکلیف احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در خمین :: خبرگزاری آپلود پیک
۵ام بهمن ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک، محمد ابراهیم رضایی در مراسم بهره برداری از پروژه های حوزه آب و برق در بیت امام خمینی(ره) در خمین، اظهار داشت: احداث پست ۴۰۰ و ۶۳ کیلو ولت خمین باید در دستور کار قرار گیرد، چراکه پست ۴۰۰ کیلو ولت در حال حاضر ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و احداث این پست بسیار طول کشیده است و نیازمند حمایت و تامین اعتبار است.


نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه آب رسانی به خمین سند افتخار بزرگ برای کشور است گفت: در سال ۹۱ در خمین، ۴۷ روستا بدون آب شرب بودند اما با پیگیری های دولت این تعداد به ۱۱ روستا رسیده و دغدغه مردم در روستاهای خمین برای تامین آب شرب کاهش یافته است.


رضایی افزود: اختصاص ردیف بودجه اجرای پروژه فاضلاب در خمین در سال ۹۱ از کتاب بودجه حذف گردید و مقرر شد در یک طرح یکساله در سال ۹۲ کل شهرستان به فاضلاب متصل شود که با کمبود منابع مالی مواجه شد.


وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ درصد از طرح فاضلاب شهری خمین باقی مانده و اگرچه پروژه فعال است اما برای تکمیل آن نیازمند تامین منابع مالی است.


این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بایستی تعیین تکلیف شود بیان کرد: سرمایه‌گذاری برای احداث صنایع بزرگ در شهرستان خمین نیازمند توسعه زیرساخت ها است و سرمایه گذاران در مواجهه با این روند، با مشکل روبرو هستند، با اجرایی شدن این طرح سرمایه گذاری در خمین تسهیل می شود.


به گزارش مهر، رضایی با اشاره به شهرک گل و گیاه خمین اظهار کرد: در این شهرک حدود ۱۰۰ پروژه وجود دارد که ۵.۲ لیتر بر ثانیه تخصیص آب دارد که جوابگوی این پروژه نیست و بایستی برای آن چاره اندیشی شود./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی