طرح ساماندهی تجمعات در کمیسیون شوراهای مجلس/ موانع تجمع‌کننده‌ها رفع و امنیت آنها برقرار می‌شود :: خبرگزاری آپلود پیک
۲۰ام مرداد ۱۳۹۷ آپلودی

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ساماندهی تجمعات و اعتراضات مردمی، گفت:  طرحی در کمیسیون شوراها و امور داخلی بر مبنای اصل ۲۷ قانون اساسی تهیه شده اما هنوز این طرح نهایی نشده است.


نگاهی به اصول قانون اساسی درباره تجمعات و اعتراضات


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:طرح مذکور بر پایه اصل بیست و هفتم به اصلاح مدیریت تجمعات و اعتراضات مردمی پرداخته است، لذا با اصلاحات انجام گرفته موانع پیش روی تجمعات برداشته خواهد شد، لذا مردم به راحتی می‌توانند مطالبات خود را بیان کنند.


تفکیک تجمعات قانونی از اعتراضات حاشیه ای در طرح ساماندهی تجمعات


وی افزود: در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور محورهای طرح ساماندهی تجمعات مورد ارزیابی قرار گرفته است اما نهایی نشده است، در این طرح به امنیت تجمع کننده‌ها و تفکیک تجمعات قانونی از اعتراضات حاشیه‌ای توجه ویژه شده است.


مجازات اخلال‌گران و سوءاستفاده کنندگان از بیان اعتراضات مردم در طرح مذکور


مافی یادآور شد: مجازات اخلال‌گران و افرادی که در میان تجمعات حاضر و از بیان اعتراضات مردم سوء استفاده می‌کنند نیز یکی از محورهای طرح مذکور است، لذا برای این افرادی که تجمعات را به سمت حواشی هدایت می‌کنند، مجازات‌هایی تعیین خواهد شد.


عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: طرح ساماندهی شوراها بسیاری از ابهامات موجود را رفع می‌کند، ضمن اینکه به بیان اعتراضات و انتقادات مردمی هم کمک می‌کند./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی