طرح «مدیریت جامع توسعه روستایی» از سوی مجلس در دست بررسی است :: خبرگزاری آپلود پیک
۱۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک، علی اکبر کریمی در گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی بخش ساروق شهرستان اراک، اظهار داشت: اصل هفتم قانون اساسی احکام شفافی را برای مدیریت مردم در امور خود در قالب شوراها عنوان کرده و این بخشی از مردم سالاری نظام جمهوری اسلامی است.


نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه تمام ظرفیت های پیش بینی شده شوراها در قانون، به طور کامل در جامعه اجرایی نشده از جمله ایده مدیریت متمرکز شهری و روستایی که سال ها است در کشور مطرح می باشد، اما متاسفانه تا امروز از سوی دولت به عنوان لایحه به مجلس برای تصویب ارجاع نشده است.


کریمی بیان کرد: تشکیل فراکسیون توسعه شهری در مجلس شورای اسلامی تلاش خوبی در این زمینه است و طرح های جامعی در این رابطه در مجلس مطرح است که ازجمله آن می توان به طرح «مدیریت جامع توسعه روستایی» اشاره کرد، چنانچه این طرح تصویب و اجرایی شود تحول بزرگی در اداره امور روستاها ایجاد می کند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان ساخت: همچنین لایحه امور اداری و استخدامی شهرداری ها، طرح درآمد پایدار شهرداری ها و اصلاح و بازنگری قانون شوراها نیز در مجلس در حال رسیدگی است، باید قوانینی تصویب شود تا ظرفیت عظیم وظایف و اختیارات شوراها عملیاتی شود.


وی تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس، تلاش خواهیم کرد تا گام های بلندتری برای تقویت شوراهای شهرها و روستاها برداریم و در این مسیر نیازمند انسجام و همدلی هستیم، تا بتوانیم خدمت گذاری اصولی به مردم انجام دهیم.


به گزارش مهر، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیگیری مطالبات مردم وظیفه ای است که قانون برعهده شوراها و نمایندگان مجلس به عنوان وکیل ملت گذاشته و در این مسیر امیدواریم بتوانیم از مسائل جامعه و مردم به نحو مطلوب گره گشایی کنیم./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی