فصل تابستان فرصت طلایی برای بازسازی و تعمیر مدارس/ آموزش و پرورش خیرین مدرسه ساز را به یاری بطلبد :: خبرگزاری آپلود پیک
۹ام تیر ۱۳۹۷ آپلودی

حبیب اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک با اشاره به فرارسیدن زمان‌ بازسازی مدارس در کشور گفت: بهترین زمان در بحث بازسازی، تعمیر و تجهیز مدارس فصل تابستان است ضمن آنکه در این خصوص خیرین مدرسه ساز کمک‌های زیادی را به دولت و وزارت آموزش و پرورش ارائه کرد‌ه‌اند.


نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدیران نوسازی کشور برای بازسازی، تعمیر و تجهیز مدارس جلسات زیادی را قبل از شروع تعطیلات تابستانی برگزار می‌کنند تا هنگام پایان پذیرفتن سال تحصیلی اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند.


 وی ادامه داد: مدارس فرسوده و نیازمند تعمیر و بازسازی در کشور فراوان است و در مناطق محروم و مرزی به وفور مشاهده می‌شود، لذا وزارت آموزش و پرورش باید با کمک خیرین مدرسه ساز سریعا بازسازی مدارس را آغاز کنند و ایمنی مدارس را بالا ببرند تا هنگام بروز اتفاقات ناگهانی از قبیل زلزله و سیل، مدارس از امنیت کافی برخوردار باشند.


این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: نبود فضای آموزشی مناسب در شهرهای محروم و مناطق مرزنشین تبدیل به مشکلی اساسی شده‌است و وزارت آموزش و پرورش باید تجهیز و احداث مدارس در این مناطق را سریعا انجام دهد تا عدالت آموزشی برقرار شود؛ در نتیجه توزیع آموزش و تعلیم در همه مناطق کشور بطور مناسب انجام شود.


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید عدالت آموزشی دچار خدشه شود و دور از انصاف است که دانش‌آموزان در شرایط بد محیطی مدرسه به درس خواندن مشغول باشند لذا دولت باید با تأمین اعتبارات لازم دست وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور را بازگذاشته تا بازسازی، تعمیر و تجهیز مدارس به شکل مطلوب انجام پذیرد./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی