نشست فراکسیون محیط زیست مجلس با نمایندگان نهادهای مدنی برگزار شد/طراحی ساختار تعامل فراکسیون، سازمان حفاظت محیط زیست و سمن‌ها :: خبرگزاری آپلود پیک
۱۰ام دی ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک، نشست هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با سمن‌های فعال حوزه محیط زیست برگزار شد، در این نشست که بیش از دو ساعت به طول انجامید، نمایندگان نهادهای مدنی فعال در حوزه محیط زیست به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود برای حل بحران‌های زیست محیطی پرداختند.


محمدرضا تابش در حاشیه این نشست گفت: در این دیدار چگونگی تعامل هدفمند و موثر دو مجموعه فراکسیون با نهادهای مدنی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا با کمک پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی، ساختار تعامل فراکسیون و سازمان حفاظت محیط زیست و سمن‌ها طراحی شود.


نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فراکسیون مصمم است تا توان و پتانسیل قابل اعتنای سمن‌های فعال این حوزه را برای حل معضلات متنوع و متعدد زیست محیطی به کمک بگیرد و این مجموعه‌ها از انگیزه‌ها و شناخت خوبی بهره‌مند هستند.


وی افزود: بسیاری از نمایندگان سمن‌ها از ارتباط ضعیف سازمان حفاظت محیط زیست با آنها گلایه داشتند و و علاقه‌مند بودند تا فضای تعامل و گفتگوی فی مابین شان باز و فعال شود.


تابش خاطرنشان کرد: فعالان این حوزه انتقاداتی نیز به بودجه سال آینده داشتند و آن را متناسب با معضلات پیش روی کشور ارزیابی نکردند.


وی تصریح کرد: نمایندگان سمن‌ها گلایه‌مند هستند که چرا با یک بند قانونی بسیاری از میراث طبیعی کشور از طبیعت منفک و تغییر کاربری پیدا می‌کند و سازمان چرا نسبت به میراث طبیعی کشور کم توجهی دارد.


رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار یادآورشد: بنا داریم تا پس از نشست بررسی بودجه سال ۹۷ کل کشور، با نمایندگان تمامی فعالان حوزه محیط زیست نشست بزرگی را برگزار نماییم و اقدامات قابل توجهی را در این حوزه به سرانجام برسانیم./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی