نگرش سنتی تولید کنندگان بزرگترین مشکل تولید در کشور است :: خبرگزاری آپلود پیک
۱۳ام دی ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک، سید فرید موسوی در جلسه ستاد تسهیل موانع تولید شهرستان ری گفت: تولید کنندگان کشور هنوز با روش های قدیمی سال های گذشته اقدام به تولید می کنند و این در حالی است که نیاز بازار و ذائقه مصرف کنندگان بسیار به روز و نوین است.


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، نوآوری و خلاقیت را مهمترین نیاز امروز صنایع تولید کشور دانست و عنوان کرد: مسئولان دولتی و مجلس نیز باید در وضع قوانین جدید و اجرای آن انعطاف زیادی در جهت کمک به تولید داشته باشند.


موسوی با بیان اینکه هر یک از نمایندگان مجلس، نماینده ۴۰۰ هزار نفر از مردم است، تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید با حضور در میان مردم و شنیدن صدای نیازهای آنان تمام توان خود را برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم معطوف کنند.


وی با اشاره به اینکه مردم استان تهران رتبه سی ام استفاده از بودجه کشور را دارند، افزود: امروز بسیاری از روستاها و بخش های حاشیه ای کلانشهر تهران از لحاظ استفاده از امکانات دولتی رتبه بسیار پایینی نسبت به سایر نقاط دور از پایتخت دارند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، به محدودیت های مالی بودجه سال ۹۷ اشاره کرد و تاکید کرد: مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس باید حساسیت ها و پیچیدگی های بودجه سال آینده کشور را به مردم با شفافیت کامل گزارش دهند تا نظام بدون اینکه بهانه ای به دست دشمنان دهد از این پیچ تاریخی عبور کند.


جلسه ستاد تسهیل موانع تولید شهرستان ری روز چهارشنبه با حضور موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، جمعی روسای ادارات شهرستان و تعدادی از تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد در بخشداری حسن آباد فشافویه برگزار شد.


در این مراسم تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد برخی از مشکلات خود مانند حق بیمه کارگران افاغنه سنگبری ها و کارخانه های ریخته گری، تعطیلی برخی کارخانه ها به دلیل مشکلات زیست محیطی، بالا رفتن قیمت تولیدات در اثر اعمال قانون ارزش افزوده و نبود منابع لازم در بانک ها برای دادن وام سرمایه در گردش کارخانه های تولید را با مسئولان در میان گذاشتند.


به گزارش ایرنا، شمس آباد به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در ۳۵ کیلومتری جاده قدیم قم – تهران قرار گرفته و دارای ۲ هزار و ۸۹۱ هکتار وسعت و یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی فعال است و ۱۵ هزار نفر نیز در آن مشغول به کار هستند./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی