وزارت نفت مجاز به استفاده از 9هزارو500میلیارد تومان از اسناد خزانه با اولویت میادین مشترک شد :: خبرگزاری آپلود پیک
۵ام دی ۱۳۹۶ آپلودی

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک، با اشاره به نشست امروز کمیسیون انرژی در خصوص بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که امروز در کمیسیون مورد بحث قرار گرفت اخذ عوارض از برق مصرفی بود که چند سال است در بودجه سنواتی با آن پرداخته می شود. 


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عوارض برق مصرفی برای توسعه برق روستایی و انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌شود، گفت: عوارض برق مصرفی در سال جاری، ۵ تومان بود و دولت در نظر دارد این نرخ را به ۶ تومان افزایش دهد اما از آنجایی که همچنان مصوبه سال ۹۶ برای اخذ عوارض ۵ تومانی از مصرف کننده برق اجرایی نشده است، بر سر تایید مجدد آن در کمیسیون بحث و بررسی صورت گرفت.


وی ادامه داد: طبق قانون باید عوارض توسط سازمان مالیات تخصیص پیدا می کرد اما متاسفانه این مجوز همچنان از سازمان برنامه و بودجه صادر نشده است.


نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قانون تاکید شده که عوارض دریافتی از مصرف کننده برق در توسعه برق روستایی و انرژی تجدید پذیر هزینه شود و اگر عوارض برق در جای دیگر هزینه شود در واقعدخل و تصرف در اموال عمومی است.


امیری خامکانی به موضوع دیگری که در کمیسیون بررسی شده اشاره کرد و گفت: در بخشی از تبصره ۵ به اسناد خزانه در خصوص وزارت نفت پرداخت شد، طبق آن، این وزارتخانه مجاز شد تا سقف۹۵۰۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه برای طرح‌های بالادستی با اولویت میادین مشترک استفاده کند.


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این تبصره آمده است که وزارت نفت می تواند از خط اعتباری در راستای ایجاد زیرساخت‌ها استفاده کند./

پایان پیام


مطالب پیشنهادی