پرواز جیرفت به تهران همه روزه شد :: خبرگزاری آپلود پیک
۲۱ام اردیبهشت ۱۳۹۷ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک، یحیی کمالی پور افزود: تعداد پروازهای فرودگاه جیرفت در گذشته یک پرواز در هفته بود که با پیگیری های مستمر، این تعداد به سه پرواز در هفته افزایش یافت. 


نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فرودگاه جیرفت هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد عنوان کرد: تعداد سه پرواز در هفته جوابگوی نیاز یک میلیون جمعیت جنوب کرمان نبود و با پیگیری های دوباره، این تعداد به ۶ پرواز در تمامی ایام اداری هفته رسید. 


وی تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده در نهایت وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشور با افزایش تعداد پرواز تهران به جیرفت موافقت کرد و شرکت هواپیمایی آتا روزهای زوج پروازهای خود را به سمت تهران انجام می دهد. 


وی ادامه داد: هواپیمای ‘امبرائرئی’ از بروزترین هواپیماهای کشور در مسیر پروازی تهران – جیرفت به مسافران خدمات ارائه می دهد. 


به گزارش ایرنا، این نماینده مردم در مجلس دهم، بیان کرد: افزایش تعداد پروازهای جیرفت یکی از نیازهای ضروری منطقه جنوب کرمان است که همچنان در دستور کار قرار دارد. 


فرودگاه جیرفت که هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب،‌ کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد در شهریور ماه ۱۳۹۳ پس از هفت سال وقفه به دلیل توسعه عوامل پروازی توسط وزیر کشور مورد بهره برداری مجدد قرار گرفت. 


شهرستان جیرفت از توابع استان کرمان در ۲۳۸ کیلومتری جنوب این استان واقع شده است./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی