کادر فرماندهان پ.ک.ک در منطقه عفرین به دستور آمریکا تغییر کرد
۲ام آذر ۱۳۹۶ آپلودی

خرداد: نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) با اعزام ۵۰۰ تروریست از کوهستان قندیل در شمال عراق به عفرین سوریه، تمام کادر فرماندهی خود را به دستور آمریکا در این منطقه تغییر داد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی نوشت: نیروهای پ.ک.ک با هدایت آمریکایی ها در ماه ژوئیه در عفرین به بازسازی کادر اداری ـ آموزشی پرداخته بود و اکنون با هدف مقابله با عملیات ارتش ترکیه، به دستور آمریکا جهت تغییر کادر فرماندهی پ.ک.ک در عفرین، ۵۰۰ تروریست زبده از قندیل به این منطقه اعزام شدند.

به نوشته این رسانه، کادر جدید فرماندهی پ.ک.ک، مناطق تحت اشغال خود در عفرین را به چهار قسمت تقسیم و خط مقاومت چهار مرحله ای با تونل های زیرزمینی ایجاد کرده است.

ینی شفق افزود: در این تغییرات صورت گرفته ‘محمود برهادان’ ترک تبار به عنوان فرمانده نیروهای پ.ک.ک در عفرین جایگزین ‘رناس’ شده است.

به نوشته ینی شفق، شمار زیادی از تروریست های پ.ک.ک و پ.ی.د از مناطق کوبانی، رقه، دیرالزور و قامشلی به منطقه عفرین اعزام و در مرزهای اعزاز ـ ادلب مستقر شده اند.

این رسانه مدعی شد: کادر فرماندهی جدید پ.ک.ک در عفرین در تصمیمی جدید خواستار حضور یک فرد از هر خانواده ای در صفوف ستیزه جویان شده و شرط حداقل سن افراد واجد شرایط برای جنگیدن را از ۱۸ به ۱۳ کاهش داده و حداکثر سن واجد شرایط را از ۳۷ سال به ۶۵ سال افزایش داده است.

به گزارش ایرنا، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه چندی پیش در سخنانی گفت: عملیات ارتش ترکیه در ادلب به اتمام رسید و به زودی عملیات در عفرین برای پاکسازی تروریست ها با حمایت ایران آغاز خواهد شد.


مطالب پیشنهادی