کارخانه تولید ظروف کریستال سلامت در منطقه ویژه اقتصادی نمین احداث می شود :: خبرگزاری آپلود پیک
۱۶ام بهمن ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک، رضا کریمی افزود: این نخستین کارخانه تولیدی و اقتصادی است که احداث آن از روز سه شنبه در منطقه ویژه اقتصادی نمین با فناوری روز دنیا و بدون آلودگی محیط زیستی شروع می شود.


نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: این واحد تولیدی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال راه اندازی شده و از نظر کیفی و قیمت، توانایی رقابت با محصولات اروپایی و آسیایی را داشته و بخشی از محصولات تولیدی آن به خاورمیانه صادر خواهد شد.


کریمی ادامه داد: با بهره برداری از این واحد تولیدی، سالانه ۱۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد.


کریمی با بیان اینکه این واحد تولیدی در فاز اول اقدام به تولید ظروف کریستال سلامت، ظروف روکشدار، سرامیکی و گرانیتی نانو خواهد کرد، افزود: این واحد قابلیت اشتغالزایی یک هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم خواهد داشت.


این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: برای جذب این سرمایه گذار حدود ۶ ماه تلاش کرده ایم تا عملیات اجرایی اولین واحد تولیدی منطقه ویژه اقتصادی نمین آغاز شود.


نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همواره برای جذب سرمایه گذار تلاش می کنیم، اظهار کرد: با معرفی ظرفیت های استان اردبیل برای سرمایه گذاران به دنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در استان هستیم تا بتوانیم رشد اقتصادی را شاهد باشیم.


فاز اول منطقه ویژه اقتصادی نمین به وسعت یکصد هکتار در حال ساخت و آماده سازی می باشد و در تیر ماه سال آینده به بهره برداری می رسد. منطقه ویژه اقتصادی نمین با وسعت ۲ هزار و ۵۵ هکتار در چهار پلاک ثبتی در پشت فرودگاه اردبیل در حوزه استحفاظی شهرستان نمین واقع شده است.


در بخش اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ۱۰۰ هکتار از مجموع محدوده به بخش خدمات شامل فنس کشی محدوده، ساختمان های اداری، گمرک، بانک ها، بیمه ها و انبارهای مرکزی اختصاص یافته که برای احداث ابنیه های مذکور یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.


به گزارش ایرنا، منطقه ویژه اقتصادی نمین به لحاظ نزدیکی به فرودگاه و جاده های اصلی قابلیت ایجاد توریسم سلامت را نیز داراست و برای تحقق آن در منطقه ویژه اقتصادی تلاش خواهد شد./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی