گزینه‌های ایران در قبال خروج آمریکا از برجام نقطه ضعف‌ غرب را هدف گرفته است :: خبرگزاری آپلود پیک
۷ام اردیبهشت ۱۳۹۷ آپلودی

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک، در خصوص ۳ انتخاب جمهوری اسلامی ایران در صورت خروج آمریکا از برجام، گفت: طبق اظهارات مسئولان اجرایی کشور، می‌توانیم توافق را کنار بگذاریم و غنی‌سازی اورانیوم را از سر گرفته یا حتی آن را افزایش دهیم؛ باید اذعان کرد که این موضوع یکی از محورهای فشار بر ایالات متحده است.


نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در خصوص روند شکایت از طرف های برجام، اظهار کرد: علی رغم اینکه در صورت خروج آمریکا از توافقنامه می توان اقدام به شکایت در کمیته مربوطه کرد اما نباید از یاد برد که تاکنون حدود ۱۱ شکایت رخ داده و اتفاق خاصی نیز رقم نخورده است.


وی ادامه داد: امروزه کارشناسان مسائل سیاسی اعتقاد دارند که آمریکایی با عدم پایبندی به تعهداتشان برجام را ترک کرده اند اما در ظاهر عضوی از طرفها محسوب می شود؛ بر این اساس باید اذعان کرد که تحت فشار قراردادن ایران و تلاش برای حضور ایران در این توافقنامه از راه های مختلف توسط ایالات متحده پیگیری می شود.


این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین مسئولان ایرانی موضوع خروج از معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای را به عنوان یکی از گزینه های احتمالی برای مواجه با اقدام آمریکایی ها مطرح کرده است؛ زیرا به خوبی روشن است که غربی ها از اینکه کنترلشان بر حوزه هسته ای کشورمان کاهش یابد حساس هستند و نمی خواهند چنین موضوعی رخ دهد.


عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد خروج آمریکا از برجام بهتر از شرایط فعلی است زیرا کشورمان نمی تواند از مواهب توافقنامه بهره ببرد و فقط پایبندی آن را بر عهده دارد./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی