۳.۵ میلیارد تن کنسانتره زغالسنگ در شهرستان زرند نیاز است :: خبرگزاری آپلود پیک
۸ام اسفند ۱۳۹۶ آپلودی

به گزارش خبرگزاری آپلود پیک، حسین امیری در همایش برنامه ریزی اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری با بیان اینکه رونق استان کرمان در افزایش تولیدات است، اظهارکرد: امسال به سمت ریل تولید پیش خواهیم رفت.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با عنوان اینکه در شهرستان زرند سرمایه گذاری و هدف گذاری به سمت توسعه اقتصادی پیش رفته است، ابراز داشت: اگر امروزه واحدهای خرد اشتغال ایجاد می کنند به معنی رشد اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: صنایع مادر در شهرستان زرند راه اندازی شده است که با راه اندازی این صنایع مشکلات کارخانه واگن سازی زرند رفع شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳.۵ میلیارد تن کنسانتره زغالسنگ در شهرستان زرند نیاز است، افزود: متأسفانه ۱.۵ میلیون تن کنسانتره بیشتر تولید نمی شود.

امیری اضافه داشت: یکی از مشکلاتی که پیرامون اشتغال است عدم مصرف در تولیدات داخلی است که این کار باید با فرهنگ سازی رفع شود.

وی با بیان اینکه ما در کشور جز ایجاد سرمایه گذاری کار دیگه ای نمی توانیم انجام دهیم، اظهار داشت: ما باید به واحدهای صنعتی مشاوره دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه اصفهان یک شبه اصفهان نشده است و قطعاً مردم و مسئولان تلاش زیادی داشته اند، تأکید کرد: در شهر قم پنج هزار نفر در صنعت سوهان مشغول به کار هستند.

وی با عنوان اینکه اگر به اقتصاد سوهان در زرند اهمیت داده شود ظرفیت های خوبی را ایجاد می کند، بیان کرد: یکی از ظرفیت های سرمایه گذاری در شهر زرند بافت های قدیمی است که در این جهت دولت تسهیلات کم بهره پرداخت می کند.

وی اضافه داشت: یک واحد گندله با ظرفیت یک میلیون تن گندله، یک واحد کنسانتره با ظرفیت یک میلیون تن کنسانتره، یک واحد آهن اسفنجی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سیریز و واحد سوم گندله جلال آباد زرند با حضور معاون اول رئیس جمهور کلنگ زنی می شود.

امیری با بیان اینکه در شهرستان زرند معادنی قریب پنج تا شش متر در زیر زمین است و قطعا جاذبه های زیادی دارند، عنوان کرد: گردشگری معدن در شهرستان زرند باید راه اندازی شود.

به گزارش مهر، نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه مشکلات باطله های کارخانجات زرند رفع شده است، ادامه داد: ۲۰ هزار تن پسته در شهرستان زرند در سال جاری برداشت شده است./


مطالب پیشنهادی