35هکتار از جنگل‌های لاهیجان سوخت /تغییر کاربری اراضی یکی از دلایل بروز حریق در جنگل‌های شمالی :: خبرگزاری آپلود پیک
۶ام فروردین ۱۳۹۷ آپلودی

ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آپلود پیک  در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی در آتش‌سوزی جنگل‌های گیلان، گفت: از اوایل شب گذشته جنگل های مناطقی مانند لاهیجان، سیاهکل، شفت، ماسال، لنگرود و غیره دچار آتش سوزی شد.


نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: متاسفانه باید اذعان کرد که طبق آمار ارائه شده در حوزه شهرستان لاهیجان ۳۵ هکتار از جنگل ها دچار آتش سوزی شده و از بین رفته است.


وی با اشاره به اینکه انبوهی از درخت های جنگلی از بین رفت و جایگزین کردن این درخت ها سالها طول خواهد کشید، ادامه داد: متاسفانه پس از بررسی ها به این نتیجه رسیده اند بعضی از آتش سوزی ها عمدی بوده است.


این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: باید از دستگاه های مربوطه مانند استانداری، نیروی انتظامی، منابع طبیعی، آتشنشانی، سپاه پاسداران، بسیج مستضعفین، هلال احمر و غیره تقدیر کرد که با مدیریت مستقیم و حضور در محل تلاش کردند که حریق رخ داده در جنگل های گیلان مهار شود.


نیکفر لیالستانی اظهار کرد: آتش سوزی ها نتیجه برخورد نامناسب و تغییر کاربری های اراضی کشاورزی به مسکونی و ویلاسازی است.


عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نکته مهمی که در گفتگو با مسئولین محلی و استانی بارز است اینکه مردم مناطق روستایی برای تغییر کاربری گاهی با مشکل مواجه هستند اما عده ای مهاجر با سوء استفاده از موقعیت برخی افراد و تکیه بر قدرت تغییر کاربری هایی را می گیرند که مردم امروزه شاهد آن هستند و نتیجه آن می شود حریقی که خسارات آن مشهود است./


پایان پیام


مطالب پیشنهادی